Doradztwo

Gdyby każdy z nas musiał znać odpowiedzi na wszystkie pytania i musiał samodzielnie rozwiązać wszystkie problemy, historia ludzkości i postępu wyglądałaby zupełnie inaczej. Nie jest to możliwe. Na szczęście możemy korzystać z dostępnej wiedzy i doświadczeń innych ludzi. Także w biznesie. Dla nas doradztwo to dzielenie się wiedzą i doświadczeniem tak, aby rozwiązywać konkretne problemy, tworzyć efektywniejsze i bardziej rentowne organizacje oraz zupełnie nowe biznesy.

„Nie chodzi o to, aby robić wszystkie rzeczy we właściwy sposób. Chodzi przede wszystkim o to, aby robić właściwe rzeczy” – Peter Drucker (praktyk zarządzania) 

Naszym klientom pomagamy koncentrować się na „właściwych dla ich biznesu rzeczach”.

Obszary działań w ramach doradztwa

Poznaj dziedziny, w których dzielimy się wiedzą i umiejętnościami z naszymi klientami:

Określenie lub modyfikacja strategii rozwoju firmy, jej misji i długofalowych celów a także ich „operacjonalizacja” – czyli przeniesienie na poziom bieżących działań, np. za pomocą Zrównoważonej Karty Wyników (Balanced Scorecard).

Realizujemy audyt organizacji, przeprowadzamy wywiady z pracownikami oraz analizujemy dokumenty. Następnie przygotowujemy schemat struktury organizacyjnej, określamy zależności pomiędzy stanowiskami, tworzymy zakresy obowiązków i określamy uprawnienia do podejmowania decyzji.

Opracowujemy regulaminy pracy i wynagradzania, tworzymy system motywacji pracowników w taki sposób, aby cała organizacja była ukierunkowana na realizację celów strategicznych.

Wdrażamy zmiany i uczymy firmy, w jaki sposób same mogą sobie z tym radzić.

Oceniamy i projektujemy narzędzia, mechanizmy zarządzania sprzedażą z punktu widzenia jej efektywności, rentowności, zarządzania produktami i kanałami dystrybucyjnymi – łączymy te działania z systemami motywacyjnymi.

Analizujemy i tworzymy strategie marketingowe pod kątem rynków i ich potrzeb, konkurencji oraz posiadanego portfolio produktów.

W ramach istniejących, jak i nowo powstających przedsięwzięć, projektujemy działania w taki sposób, aby racjonalnie zarządzać projektem, szczególnie na początkowym jego etapie.

W zależności od specyfiki działalności firmy opracowujemy narzędzia do zarządzania wynikiem firmy, przygotowujemy kadrę zarządzającą i wdrażamy system analizy sytuacji firmy za pomocą wskaźników i kluczowych parametrów.

Dotyczy zasad jej organizacji, komunikacji wewnętrznej, procedur i obiegu informacji.

Szeroko rozumiane doradztwo organizacyjne, prawne, finansowe oraz przygotowanie i pomoc w przekazaniu firmy następcom. Więcej na ten temat w dziale SUKCESJA.

Na podstawie danych dostarczonych przez zarząd dokonujemy analizy sytuacji oraz przedstawiamy warianty obejmujące zmiany w zakresie kosztów, metod księgowych oraz obciążeń podatkowych.

Analiza dokumentów formalnych firmy, umów stosowanych przez nią w obrocie krajowym i zagranicznym, ocena ryzyk prawnych.

Jak działamy?

Etapy realizowanych przez nas procesów doradczych:

Identyfikujemy źródła problemów. Rekomendujemy rozwiązania i definiujemy oczekiwane rezultaty.

Przygotowujemy dedykowaną ofertę. Po akceptacji zarządu/właścicieli firmy przygotowujemy plan działania.

Dobieramy właściwe narzędzia i metody. Realizujemy ustalony scenariusz działań, cały czas monitorując postępy.

Informujemy o postępie prac. Uzgadniamy ewentualne modyfikacje oraz dokonujemy oceny uzyskanych rezultatów.

Jesteś zainteresowany współpracą? Skontaktuj się z nami!

Nasz doradca odpowie na przesłane zapytanie i umówi dogodny termin.

Agnieszka Kauczyńska
+48 604 259 634
Magdalena Winnicka
+48 602 351 287

Prześlij zapytanie

Temat:

Imię i nazwisko (wymagane):

Adres email (wymagane):

Nazwa firmy:

Telefon kontaktowy:

Treść wiadomości

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Synergy Consulting z siedzibą w Krakowie, ul. Kolejarzy 12. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.